Naujienos

Ramaneckų šeimos vaikams, Motiejui ir Viktorijai, kilo mintis į darželį atsivežti savo augintinius – triušiukus. Auklėtojos Irena ir Renata šią idėją palaikė ir surengė pramogą „Triušiai ilgaausiai“.
Auklėtojos išsikėlė uždavinius: suteikti daug teigiamų emocijų pramogaujant, bendraujant, būnant kartu; sužinoti triušių auginimo ir priežiūros ypatumus; dalintis turimomis žiniomis, patirtimi su darželio vaikais.
Viskas prasidėjo nuo idėjų pasiūlos ir priemonių gausos. Auklėtojos išradingai paruošė darželio aplinką, kad viskas atrodytų kaip tikroje triušių fermoje.
Viso darželio vaikai, nešinus morkomis ėjo prie bilietų kasos. Vaikai išmainę atsineštas morkas į bilietus, užėmė jiems skirtas vietas.
Skambant ritmingai dainai „Kiškiai turi dvi ausis“, visi  smagiai mankštinosi.
Kad nukeliautų iki triušių fermos, vaikai išbandė savo jėgas kliūčių ruože: teko įveikti šieno kupetas, pereiti judančių morkų labirintu, peršokti per patvinusį upelį.
Triušių fermoje juos pasitiko šeimininkė ir dvi triušiukų šeimynos. Šeimininkė papasakojo vaikams apie triušiukų auginimo ypatumus. Vaikai turėjo galimybę juos paglostyti, pajausti koks švelnus jų kailiukas, pašerti morkomis.
 Smagu buvo stebėti triušių lenktynes. Vaikai patys išrinko varžovus ir nubalsavo, kurie už baltąjį triušiuką, o kurie už juodąjį. Kova buvo įnirtinga, vaikai labai palaikė savo favoritus. Lenktynes nugalėjo baltasis triušiukas.
Kaip ir po visų varžybų,  vyko apdovanojimai. Ne tik triušiai, bet ir vaikai vaišinosi gardžiomis morkytėmis. Triušiukų šeimininkei buvo įteikta pilna dėžė  morkų.
Vaikai vieni kitus fotografavo su mielais gyvūnėliais.
Veiklos metu vaikai daug judėjo, dalyvavo organizuotoje veikloje, dirbo komandoje, turtino savo žinias, žodyną, dalijosi pastebėjimais, patirtimi, mintimis.  Sukurta  aplinka skatino domėtis, judėti,  tyrinėti.
 Parengė auklėtojos Renata Vladimirenko ir Irena Kraičinska

„Triušiukų kailiukas labai švelnus. Man labai patiko toks kaip karvė – juodas ir baltas. Tik jie dar maži ir bijojo. Jų širdelės smarkiai plakė. Dar patiko šokinėti per šieną ir bėgti tarp butelių“. (Arnas)

 „Aš mačiau vaikus, kaip teta ir auklėtojos laikė triušiukus ant rankų ir leido juos paglostyti. Jie labai švelnūs. Labai gražus buvo triušiukų namelis. Buvo labai daug morkų ir mačiau kai jie valgė morkytes.“ (Nojus)

„Mačiau mažus juodus ir baltus triušiukus ir jų didelę mamytę. Labai patiko eiti per kliūtis, buvo pakabintą daug morkų. Mes gavome dovanų morkyčių, jos labai skanios, saldžios. Man labai patiko baltas triušiukas ir aš prašiau mamytės, kad ir mums nupirktų.“ (Felicija)

 „Aš mačiau buvo pakabinta daug morkų ir mes už morkas pirkome bilietus. Man patiko kliūtys, šokinėjom per tiltelius, šieną, lankus. Labai patiko triušiukų lenktynės. Lenktyniavo baltas ir juodas. Laimėjo baltas ir jis gavo morkytę.“ (Gabrielė)

„Laipioti per šieną man patiko. Maitinti triušiukus ir glostyti. Jie valgo morkas, obuolius, salotas. O kad dantys būtų stiprūs jie graužia šakas.“ (Daniel)

„Man ten patiko ir labiausiai patiko, kai ėjom per kliūtis pas kiškius ir juos glostėm. Mankšta labai kartu daryti. Labai, labai patiko. Kiškučiai buvo baltas, juodas, pilkas ir baltas su juoda. Jų švelnus kailiukas.“ (Sabina)

„Buvo triušiai. Visos darželio grupės, draugai susirinko: auklėtojos, sesės, broliai. Žaidėm visi. Dar lenktynės triušių buvo. Aš sakiau, kad laimės baltas triušis ir jis buvo pirmas, jis gavo morką, ir mes visi gavom morkų.“ (Kamilė)