Lapkričio 16 d. minima Tolerancijos diena. Socialinė pedagogė kalbėjo apie žodžio "tolerancija" prasmę ir linkėjo vaikams būti tolerantiškiems: gerbti savo grupės draugus ir jų nuomonę, nesišaipyti ir nesijuokti iš savo draugo. Nors vaikai dar maži, tačiau jie jau nuo mažens turi žinoti ir kasdien girdėti tokius žodžius, kaip "draugystė", "pagalba draugui", "nuoširdumas", "supratingumas", "pasitikėjimas", "pakantumas", "pagarba", "mandagumas", todėl vaikams buvo kalbama apie gerumą, toleranciją, pagarbą "kitokiam" žmogui. Ugdytiniai pažadėjo rytoj būti geresniais negu yra šiandien ir buvo vakar. Prisiminė ir mandagumo abėcėlę, tris papraščiausius žodžius: ačiū, prašau, atsiprašau.

Kamilė Š. (6,1m.) – ,,Tolerancija yra – gerbti suaugusius ir mažus vaikus, ir tokius kokie yra jie priimti. Aš tolerantiška: padedu mamai, duris kasdien atidarau…"

Gabrielė (6,5m.) – ,,Tolerancija – kai galima viską gelbėti, padėti draugui…"

Katalėja (6,6m.) – ,,Tolerancija yra, kad reikia priimti žmogų tokį, kokį yra. Pavyzdžiui, jeigu mergaitė juodaodė, jei rankos juodos vis tiek jinai yra kaip ir mes."

Erika (6,1m.) – ,,Toks dalykas yra tolerancija, kur žmonės turi su visiais draugauti. Šiandien ėjom mes pas ,,Genelius" į svečius. Ten pasikalbėjom, pasisveikinom ir susitiko dvi gulbės. Jų balta ir mūsų juoda…"

Rugilė (6m.) – ,,Mes žaidėm tokį žaidimą – ,,Sveikas kaimyne". Man labai patiko."

Gabija (5,11m.) – ,,Žmogui kažkuriam padėti reikia – reiškia tolerancija. Dar mamai padėti. Žiūrėjom pasaką apie draugystę, kad visi nori turėti draugą. Debesėlis buvo kitoks, bet vis tiek rado draugą gandrą."

Smiltė (6,1m.) – ,,Man labai patiko istorija apie šerną ir pelėda. Abu jie buvo kitokie, taip sakė abu. Jie nenorėjo būti kitokie negu kiti gyvūnai. Šernas buvo dryžuotas, o pelėda balta visa…"

Irmantė (6,1m.) – ,,Mes šiandien kartu su ,,Voveryčių" grupės vaikais… Ant  mūsų baltos – dėjome rankytes, o tie kiti vaikai ant savo juodos gulbės klijavo delniukus. "

Darija (6,2m.) – ,,Mes kalbėjome apie tai, kad reikia gerbti draugą. Nors jis yra kitoks spalvos plaukų, kitaip rengiasi, bet mes esame draugai."

Sofija (6,2m.) – ,,Man patiko, kad mes su ,,Voverytėmis" kartu kažką darėme. Mes esame draugai."

Ainė (6,1m.) – ,,Mano lėlė kitokia, viena plaukų pusė garbanota, o kita tiesi. Aš vis tiek su ją žaidžiu, nors ji kitokia nei kitos lėlės. Reikia žaisti ir draugauti su visiais."

Kajus (5,11m.) – ,,Žiūrėjome filmą apie du gandrus. Vienas gandras gražus, kitas ne. Jis negražus, nes jis nešdavo piktus kūdikius, gyvūnus į žemę. Bet tas negražus gandras vis tiek nepaliko savo pilko debesėlio."

2014. Visos teisės saugomos. Trakų rajono Lentvario lopšelis-darželis "Šilas"