Projekto tikslas – skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų skaitymą bei domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas.

 

Priešmokyklinė “Voveryčių” grupė dalyvaudama tarptautiniame projekte “Kartu paskaitykim knygelę” skaitė E.Daciūtės knygą “Meškiai eina į mokyklą”. Pasiklausyti nuostabaus pasakojimo susirinko ir gausus būrys meškinų🧸 Klausydamiesi, vaikai glaudė savo meškučius, lyg norėtų juos padrąsinti, nors po pokalbio paaiškėjo, jog ir patys turi daug neatsakytų klausimų ir kirbančio nerimo. Viską išsiaiškinę, nugrimzdome į prisiminimus – kaip gera darželyje… Vaikai žiūrėjo įdomiausių, smagiausių veiklų nuotraukas nuo pat to laiko, kai pradėjo lankyti darželį, dalinosi įspūdžiais, prisiminimais, pasakojimais. Puiki vienas kito palaikymo ir bendravimo popietė!
Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Renata Vladimirenko

 

O ,,Boružėlių“ grupės vaikams  E. Daciūtės knygą ,,Meškiai eina į mokyklą” pristatė ir skaitė  net dvi mamytės- Eiginta ir Viktorija. Vaikai labai atidžiai klausėsi meškiukams skirtų vyresniųjų pasakojimų, patarimų, kaip pritapti mokykloje, kaip tikri pirmokai drąsiai atsakinėjo į klausimus. O po skaitinių visi kartu žaidė judrius žaidimus ,,Kas aš esu?”, ,,Išgirsk, atrask, parodyk”, jutiminį žaidimą ,,Mažieji Pikaso”.

Kūrybinis procesas vyko toliau- vaikai pavirto meškiais ir sukūrė savo klasę. Aptarė bei tarėsi, kokio dydžio bus klasė, kur ir kaip stovės suolai, kas su kuo sėdės. Spalvino, dekoravo draugus-meškiukus, inscenizavo jų kelionę po raidžių šalį.

Žiūrėdami į savo sukurtą klasę, vaikai nuolat prisimins visas meškiukų istorijas.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Dorita Simanavičienė 

 

„Žiogelių“ grupės bendruomenė taip pat dalyvavo projekte „Kartu paskaitykim knygelę“. Kartu su vaikais skaitėme E.Daciūtės eilėraščių knygą ,,Paslapčiausia paslaptis“. Juos sužavėjo eilėraštis ,,Spalvotas begemotas“. Tad vaikai gavę užduotį namuose kartu su šeima piešė smagius, ypatingus, spalvotus begemotus.

Daciūtės knygelę ,,Drambliai ėjo į svečius“ grupėje skaitė Mykolo mamytė Dina Juršenienė. Vaikai įdėmiai klausė ir stebėjo interaktyvioje lentoje rodomas knygelės iliustracijas. Ši pasaka paliko didelį įspūdį. Ugdytiniams labai patinka eksperimentuoti, tad atlikome eksperimentą ,,Dramblio dantų pasta“. Rezultatas nustebino tiek vaikus, tiek suaugusiuosius! Kūrybinių dirbtuvių erdvėje iš spalvoto popieriaus vaikai kūrė drambliukus. Taigi pas mus į svečius keliavo ne 10, o net 14 dramblių, nuo didžiausio iki mažiausio.🐘

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ingrida Aleksandrovič

 

 

Smalsūs ir linksmi “Skruzdėliukų” grupės vaikai, tėveliai ir mokytoja dalinasi Tarptautinio projekto “Kartu paskaitykim knygelę” veiklų akimirkomis. Projekto metu vaikai tyrinėjo “Laimė yra Lapė” ir “Drambliai ėjo į svečius” knygeles.

Skaitydami knygą “Laimė yra Lapė”, kartu su Povilu ir Lape, vaikai patyrė daug emocijų, mokėsi knygoje atrasti įvairią informaciją, aiškinosi kas yra laimė, skaičiavo kiek Lapės iliustracijų yra knygoje, ieškojo savo vardo pirmosios raidės, piešė įsimintiniausią akimirką iš knygos skaitymo, grupės aplinkoje atrado įvairiausių daiktų oranžinės spalvos, o daugiausiai džiaugsmo teikia tai, kad vaikai domisi knygomis- tai svarbiausia, man kaip mokytojai tai yra Laimė.

Pažintį su rašytojos E.Daciūtės kūryba tęsėme tyrinėdami knygą 🐘”Drambliai ėjo į svečius”🐘🌴 Visą savaitę,  ne tik  mūsų grupėje, o ir vaikų šeimose karaliavo knyga ,,Drambliai ėjo į svečius”.  Kadangi vaikams labai patinka vaidinti, pasigaminome knygos personažų karūnas, įvairiausių papuošimų aplinkai, kad sukurti knygoje atrastas dramblių kelionės erdves.  Į mūsų veiklą, personažų kaukių gamybą, įsitraukė ir tėveliai. O po kelių dienų draugystės su knyga,  dideli ir maži, visi galintys ir norintys susitikome ir išbandėme save aktoriaus vaidmenyje🐘🦧🐘. Dėkojame už drąsą Luknės, Emilijos, Vytaro ir Armando G.M. tėveliams.  Projektas suteikė galimybę tyrinėjant knygą, kiekvienam atrasti save, labiau pažinti kitus, stiprinti ryšį su tėveliais.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Irena Kraičinska

 

Priešmokyklinės „Drugelių“ grupės ugdytiniai kartu su mokytoja Irena Šartneriene, logopede Lilija Chmeliauskiene ir socialine pedagoge Rita Vadokliene taip pat dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų bei pradinio ugdymo mokinių tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“.
Pasirinko Evelinos Daciūtės knygelę „Pasakojimas apie katiną ir tulpę“. Pasakojimas įstrigo širdyse ne tik vaikams, bet ir pedagogams. Po skaitymo visi diskutavo apie tai kas yra draugystė, kas yra draugas, kas gali tapti tikrais draugais. Vaikai atpasakojo vienas kitam pasakojimą, pakartojo metų laikus, paros dalis, kolektyviniame darbe pavaizdavo tulpės gyvenimo ciklą.
O kaip gi be piešinių? Visi labai norėjo nupiešti katiną ir tulpę. Piešinių buvo daug ir įvairių. Vaikai piešiniuose stengėsi pavaizduoti nuostabius katiną Rumtumtugerį ir tulpę.🐈🌷