„Sveikatiada“ – tai ilgalaikis sveikos gyvensenos ugdymo projektas, suteikiantis vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą.  Organizuojami vaikams įdomūs ir patrauklūs renginiai, kurių metu ugdytiniai plečia savo žinias ir supratimą sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse. Veiklose dalyvauja ne vien ugdytiniai, bet ir pedagogai, specialistai bei tėvai.

“TVARI ŽIEMA SU SVEIKATIADA”

 

“VOVERYČIŲ” GRUPĖ

“BITUČIŲ” GRUPĖ

“BORUŽĖLIŲ” GRUPĖ

 

“SVEIKATIADOS” PIETŲ LĖKŠTĖ

 

“VOVERYČIŲ” GRUPĖ

“BITUČIŲ” GRUPĖ

“ŽEMUOGIUKŲ” GRUPĖ

 

“BORUŽĖLIŲ” GRUPĖ

“Kopūstas, morkos, svogūnas, citrina, druska- pačios sveikiausios salotos. Nieko nėra skaniau vaikams už pačių pasigamintas salotas. O jomis galima papildyti ir pietų lėkštę.

“ŽIOGELIŲ” GRUPĖ

 

GAMINK SU „SVEIKATIADA“

“BORUŽĖLIŲ” GRUPĖ

“ŽIOGELIŲ” GRUPĖ

“SKRUZDĖLIUKŲ” GRUPĖ

“BITUČIŲ” ir “ŽIOGELIŲ” GRUPĖ

 

 

UŽSIIMK JOGA SU „SVEIKATIADA“

Projektas “Sveikatiada” yra pilnas smagių ir originalių veiklų, skatinančių sveiką gyvenimo būdą. Gruodžio – sausio mėnesiais mes su vaikais išbandėme jogos veiklas ir sudalyvavome konkurse. Vaikai lavino lankstumą, pusiausvyrą, atliko raumenų tempimo pratimus. Labiausiai jiems patiko: “Gyvūnų joga”, Kalėdinė joga”. Vaikai praktikavo „Jogos pozos su kėdutėmis“ (buvo medžiais, paukščiais, kriokliais, katėmis ir šuniukais), „Joga su draugu“. Žaidė žaidimus “Skrendantys kilimėliai”, “Čiupk, kaladę”. Judėjimo veiklą užbaigė poilsiu, klausydami ramios muzikos.

Kūno kultūros auklėtoja Marina Borisenkova

Erikas „Mes su Marina darėm jogą. Joga – tai nuraminimo pratimai. Reikia susikaupti, ramiam būti ir klausyti ką sako. Aš išmokau pratimus: šuniukas, katė, kareivis (karys), o medis – labiausiai patiko“.

Dagnė„Joga sportas. Man patiko labai. Tada visokiais gyvūnais gali pabūti. Tik teisingai daryti, kad nesusižeisti“.

Meida„Mes pas Mariną sportavom su plytom netikrom, jos tokios minkštos, mano buvo violetinė, mes kėlėm ir laikėm. Jos nesunkios“.

Gilė –  „Su Marina darėm sportą jogą. Man labai patinka taip sportuoti“.

 

“SKRUZDĖLIUKŲ” GRUPĖ

„Skruzdėliukų“ grupės vaikams, sužinojus SVEIKATIADOS iššūkį, kilo daug klausimų: Kas ta joga? Kam joga reikalinga? O kas moka jogą? Pasižiūrėjome įvairių vaizdo įrašų ir tada nusprendėme, kad reikia bandyti! Pilni motyvacijos ir smalsumo kūno kultūros veiklose išbandėme fizinio aktyvumo veiklą – JOGĄ. Vaikai užsiėmimo metu mokėsi ne tik jogos elementų, tačiau ir sukauptį dėmesį, atsipalaiduoti, draugauti su savimi ir supančia aplinka. „Skruzdėliukų“ vaikams labai patiko – patiks ir Jums!

“ŽIOGELIŲ” GRUPĖ

“BITUČIŲ” GRUPĖ

„Bitučių“ grupės ugdytiniai kūrė kalėdinę jogos pasaką, kurios metu judesiais pavaizdavo įvairius gyvūnėlius. Veikla vaikams buvo įdomi ir naudinga.

 


 

GYVENK TVARIAU SU “SVEIKATIADA”!

 

 

 

“VOVERYČIŲ” GRUPĖ

“SKRUZDĖLIUKŲ” GRUPĖ

“BITUČIŲ” GRUPĖ

 “ŽIOGELIŲ” GRUPĖ

 

“ŽEMUOGIUKŲ” GRUPĖ

“DRUGELIŲ” GRUPĖ

“BORUŽĖLIŲ” GRUPĖ

 


“ŠOK IR NESUSTOK”!

“VOVERYČIŲ” GRUPĖ

Šokio naudą vaikai pajunta labai greitai. Grojant muzikai jie išlieja įtampą, susikaupusią nereikalingą energiją, kurią pakeičia pakili nuotaika ir geros emocijos. Tikriausiai sutiksite visi, kad šokis yra maloni kūno mankšta,šokį apskritai galima laikyti sveikatos, kūno grožio, jėgos, grakštumo šaltiniu.

 

“DRUGELIŲ” GRUPĖ

“ŽEMUOGIUKŲ” GRUPĖ

 

“BORUŽĖLIŲ”  GRUPĖ

“SKRUZDĖLIUKŲ” GRUPĖ

 

 

“PIETŲ KOVŲ RINGAS”

“VOVERYČIŲ” GRUPĖ

Tegul prasideda pietų kova! Lentvario lopšelio-darželio „Šilas“ „Voveryčių“ grupės vaikai pasiryžo išbandyti savo jėgas dar vienoje „Sveikatiados“ veikloje ir parodyti, kaip turi atrodyti sveikatai palankūs ir subalansuoti pietūs. Vaikai iš sveiko maisto piramidės rinkosi trys produktus, kuriuos užrašė į receptų lapą. Namuose gamino patiekalus iš pasirinktų produktų. Na o gaminti draugų būryje visada labai smagu. Todėl grupėje užsiauginę svogūnų laiškų gaminome šaltibarščius.

“SKRUZDĖLIUKŲ” GRUPĖ


 

“MANO MĖGSTAMIAUSIAS UŽKANDIS”

 

“BITUČIŲ” GRUPĖ

 

“ŽEMUOGIUKŲ” GRUPĖ

“SKRUZDĖLIUKŲ” GRUPĖ

 


 

“MANKŠTIADA”

 

„VOVERYČIŲ“ grupės vaikams be galo patinka mankštintis ir sportuoti, todėl visada tai daro su plačia šypsena veide. Tikriausiai sutiksite, kad sportas suteikia gyvenimui kryptį, padeda pažinti save, formuoja charakterį, moko siekti tikslų ir suteikia visapusišką naudą vaiko augimui. 

 

Sportuodami ir žaisdami judrius žaidimus “BORUŽĖLIŲ” grupės vaikai ne tik stiprina savo sveikatą, lavina fizinius gebėjimus ir emocijas. Kūno kultūros užsiėmimai vaikams atneša ne mažiau azarto, užsidegimo nei suaugusiems olimpinės varžybos.

 

,,ŽIOGELIŲ” grupės vaikai priėmė ,,Mankštiados” iššūkį su didžiausiu malonumu. Sportas- išeitis, kai vaikui reikia aktyvaus įtraukiančio užimtumo su bendraamžiais ar su suaugusiaisiais. Šie mažieji išdykėliai, sportą mėgsta dėl to, kad tai puikiausias būdas išlieti savo energiją, pasisemti daug geros nuotaikos ir sustiprinti savo kūną. Mankštinamės dažnai, tad dalinamės ir savo įspūdžiais.

 

,,SKRUZDĖLIUKŲ” grupė

 

„GENELIŲ“ grupės vaikų rytas prasideda su mankšta. Vaikams labai patinka linksmos mankštos. Taip pat vaikai labai noriai sportuoja ir per kūno kultūros pamokėles. Sportuodami vaikai patiria pačius įvairiausius emocinius išgyvenimus: džiaugsmą, laimę, drąsą, pasitikėjimą. Sportuoti vaikams patinka ir su dideliu norų dalyvavome „Mankštiadoje“.

“ŽEMUOGIUKŲ” GRUPĖ

 


Sveika mityba – vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių, na o pusryčiai – viena svarbiausių sveiko gyvenimo taisyklių. Tai svarbus energijos šaltinis visai dienai. Pusryčius verta valgyti ne tik dėl geros savijautos, puikios nuotaikos, sotumo jausmo, bet ir dėl savo fizinės sveikatos. O „VOVERYČIŲ“ grupės vaikai visa tai žino ir pritaria šūkiui: PUSRYČIAI MADINGA!

Adriana: „Reikia valgyti pusryčius, dar sveiki reikia, kad būtų.“

Teodoras: „Sveika valgyti košę ryte, aš visada valgau košę. Man labai skani košė darželyje.“

 

 

 

“GENELIŲ” GRUPĖ “PUSRYČIAI MADINGA”

Maja: „Pusryčius reikia valgyti, kad būtume sveiki ir greiti“.

Aušvydas: „ Pavalgius pusryčius būni stiprus ir gali pakelti sunkius daiktus“.

Viltė: „Pavalgius pusryčius būni greitas ir greitai gali bėgioti“.

 

“SKRUZDĖLIUKŲ”  GRUPĖ “PUSRYČIAUKIME VISI-BUSIME SVEIKI”

 

“BITUČIŲ” GRUPĖ “PUSRYČIAI MADINGA”

 

“BORUŽĖLIŲ”  GRUPĖ PUSRYČIAI MADINGA

 

 

10 000 ŽINGSNIŲ YRA VIENI JUOKAI

 

“Voveryčių” grupė

 

“Ežiukų” grupė

 

“Skruzdėliukų” grupė

 

“Bitučių” grupė

 

“Boružėlių” grupė

 

“Žemuogiukų” grupė

 

“Genelių” grupė

 

“Drugelių” grupė

 

Kūno kultūros veikla