Naujienos

 

Kiekvienas vaikas gali būti kūrėjas, menininkas ir puikus pasakų ir istorijų kūrėjas. Lipdyti – ne tik smagus kūrybinis procesas, bet ir puiki pirštų vaizduotės treniruotė.  Lipdymas iš  plastilino ne tik įdomi, bet ir labai naudinga veikla, kuri kompleksiškai veikia vaiko raidą, plėtoja vaizduotę, erdvinį mąstymą, ugdo smulkiosios motorikos įgūdžius, formuoja gebėjimus planuoti darbą, siekti tikslų įgyvendinimo.  

Veiklos metu “Voveryčių” grupės vaikai konstravo namelius, naudojant plastiliną ir medinius krapštukus, vėliau lipdė įvairius herojus, kūrė pasakojimus, juos pristatė grupės draugams. Kūrė ekspoziciją – parodą  „Kas namelyje gyvena?“.  Ar tikrai plastilinas atgijo?

„Voveryčių“ grupės auklėtoja metodininkė Renata Vladimirenko

Darian: „Buvo namie žmogeliukas. Jis išėjo į lauką. Pagrojo, paskui kažkas išgirdo muziką ir pas jį atėjo. Žmogeliukas nieko nematė, nes lauke buvo rūkas. Paskui jis išėjo į savo namus ir buvo tokia pabaiga“.

Martynas: „Žmogeliukas eina eina ir pas visus vaikučius nuėjo į svečius“.

Teodoras: „Čia mano namai. Mama mano, tėtis ir aš. Mes išėjom prie jūros pasimaudyti. Kai mes maudėmės  mama pamatė auksinę žuvytę. Pakvietė visus ir parodė. O žuvytė išpildė tris norus“.

Viltė: „Čia močiutė gyveno. O mergaitė ėjo ir nešė kibinus. Močiutė susiuvo megztinį. Mergaitė atėjo. Paskui gėlytės augo augo, mergaitė nusipirko šuniuką ir gyveno gyveno“.

Rugilė: „Miegojo žmogeliukas savo gražiame namelyje. O vėliau išėjo į lauką pasivaikščioti. Ir nuėjo į svečius. Paskui ėjo namo, atsigulė ir užmigo“.

Kajus: „Seniai seniai žmogeliukas ėjo ėjo ir užėjo į svečius. Ten pamatė šuniuką, išsigando ir nubėgo į savo namus“.

Sofija: „Čia mano mama guli ant lovytės su leliuku namie”.

Vilius: „Žmogeliukas (vardą pašnabždėjo į ausį) Vilius laukia sesės. Visi išvykę buvo . Sesės buvo mokykloj, o tėtis ir mama buvo darbe. Tėtis tai labai vėlai grįžo. Vilius  jau didelis ir pasidarė sau valgyti košės“.

Dagnė: „Čia namelyje gyvena mama, nes nepadariau dar kitų žmogeliukų. Jinai labai mėgsta obuolius, apelsinus, kriaušes. Dabar tvarkosi namuose ir laukia tėčio ir vaiko savo. Visi kai grįš tai žais“.

Smiltė: „Vieną dieną mergaitė nuėjo į laukutį ir išvažiavo į kitus namus. Į juos užėjo ir paguldė miegoti savo leliuką. Leliukas geras buvo“.